Ādas negludumus var mazināt, taču būs vajadzīgs regulārs darbs

Ādas negludumus var mazināt, taču būs vajadzīgs regulārs darbs

 

Ja ņem talkā pareizos līdzekļus, iet ātrāk un rezultāts ir labāks.  Skaidro "Anti-Aging Institute" Dana Karlsberga, kosmētiķe un ķermeņa estētisko procedūru speciāliste, kā pareizi lietot tauku dedzinošos līdzekļus ādai

Uztura korekcijas

Pats galvenais – vēlmē nomest dažus kilogramus nevajadzētu mēģināt sākt badošanos vai nepārdomātu mazkaloriju diētu. Ja ir pāri četrdesmit, straujš svara zudums diemžēl vispirms ir redzams sejā – āda atslābst un nokaras uz leju. Lai atgūtu ādas apjomu un tvirtumu, būs nepieciešamas papildu rūpes. Labāk ēd mazāk un kvalitatīvāk! Regulāras fiziskās aktivitātes, kas paātrina pulsu, sasilda ķermeni un liek straujāk elpot. Labāko rezultātu dod ilgstoša un mērena slodze (der soļošana, nūjošana, skriešana, riteņbraukšana, skrituļošana, vingrošana u. c.), kas 4–6 reizes paātrina vielmaiņu, un papildu enerģijas patēriņš izraisa svara samazināšanos. 

Tomēr ķermeņa apjoma un lokālu tauku polsteru mazināšanai ļoti noderīgi ir speciālie krēmi, ko dēvē arī par sportu tūbiņā. Tie ir jaunākās paaudzes kosmētiskie līdzekļi (krēmi, serumi, geli), kuru sastāvā iekļautas īpaši efektīvas pretcelulīta un ķermeņa aprises modelējošās formulas. Ideja ir vienkārša: uzziežot krēmu uz problēmzonām, ādai tiek radīta slodze – gluži kā sava veida fitnesa nodarbība.

Kā lietot sporta krēmu, lai gūtu maksimālu rezultātu?

Āda ir diezgan bieza, tāpēc to vajadzētu iepriekš attīrīt un sasildīt, lai aktīvās vielas spēj tikt cauri raga slānim. Tam labi der, piemēram, attīrošs skrubis vai pīlings, kas noloba atmirušo šūnu kārtu. Jutīgai ādai piemērotāks ir pīlings ar pienskābēm. Pirms krēma uzklāšanas var izmantot sauso norīvēšanos, jutīgai ādai vairāk piemērota ir slapjas ādas noberzēšana dušā. Tas jādara 5–10 minūtes, līdz āda kļūst sārta. Var izkarsēties vannā vai pirtī, tonizēt ādu ar kontrastdušu un tikai tad klāt krēmu. Katrā ziņā bez ādas iepriekšējas sagatavošanas krēma aktīvās vielas paliek ādas virspusē un nespēj paveikt savu uzdevumu – tieši tāpēc radies mīts, ka pretcelulīta/tievinošie krēmi nestrādā.

Vai var iztikt ar parastu mitrinošo krēmu?

Jā, var, bet speciālie krēmi palīdz iegūt labāku rezultātu. Turklāt, intensīvi kustoties, mēs bieži ejam dušā, un tā tiek sabojāts dabīgais mitruma līdzsvars, bet, lietojot tievinošos krēmus, āda jāmitrina vēl vairāk. Speciālo krēmu sastāvā ir gan ādas mitrinātāji, gan vielas, kas nodrošina ādas aizsardzību pret mitruma zudumu. Speciālie līdzekļi ir daudz jaudīgāki un iedarbojas efektīvāk nekā parasts mitrinošs krēms.

Kā ilgtermiņā uzturēt ādas kvalitāti?

Lai nostiprinātu iegūto rezultātu, ieteicams vakaros lietot kosmētikas līdzekļus ar nostiprinošu un konturējošu iedarbību. To sastāvā ir zirgkastaņa, gvarāna, aļģes, vērtīgas eļļas, retinols, kolagēns, elastīns, vitamīnu un antioksidantu kompleksi un citas iedarbīgas pretnovecošanas formulas, kuru galvenais uzdevums ir savilkt ādu un padarīt to stingrāku. Modelējošie, nostiprinošie līdzekļi ir speciāli izstrādāti ādas tonusam, elastībai un liftingam.
Daudzi jaunākās paaudzes krēmi ir universāli – tie apvieno vairākas funkcijas: gan mazina tauku uzkrājumus, gan slaidina siluetu, gan uztur ādas kvalitāti. Tāpēc vienmēr vajadzētu izlasīt ražotāja norādes – daži piedāvā jau gatavas shēmas, bet, ja tādu nav, labāk no rīta lietot sporta krēmu, bet uz nakti uzklāt nostiprinošo krēmu.

Vai ir vēl kāds īpaši svarīgs faktors?

Ar fiziskajām aktivitātēm un krēmu palīdzību mēs iekustinām vielmaiņu. Lai tā strādātu ar pilnu jaudu un spētu šķīdināt un izvadīt no organisma sārņus, ir jādzer daudz ūdens. Ideālā formula veselam cilvēkam: 30 ml ūdens uz 1 kg svara. Piemēram, ja svars ir 70 kg, dienā jāizder divi litri ūdens; ja 80 kg, tad divarpus litru. Šķidrums liek asinsritei strādāt raitāk, paātrina vielmaiņas norises un veicina kaloriju patēriņu. Ūdeni var bagātināt ar citrona šķēlītēm, tas palīdzēs uzturēt vēlamo pH līmeni, dzert zaļo un zāļu tēju, der arī svaigi spiestas dārzeņu sulas.

Vairāk lasiet portālā ''Santa.lv'' 2020.gada septembra numurā