Matu izkrišana

Matu izkrišanas ārstēšana
Mati ir ne tikai rota, bet arī mūsu veselības indikators. Pastiprinātas matu izkrišanas (alopēcijas) iemesli var būt dažādi - nereti tā liecina par organisma saslimšanu un ir viens no citas slimības simptomiem. Ja novērojat pārmērīgu matu izkrišanu, vai arī mati jebkurā vecumā kļūst plānāki vai atkāpjas (gan sievietēm, gan vīriešiem), ieteicams vērsties pie speciālista - dermatologa vai trihologa. Ikdienā cilvēkam izkrīt vidēji 50 - 100 mati, kas ir normāli!

Biežākie matu izkrišanas cēloņi

  • Androgēna alopēcija vīriešiem (t.s. vīriešu plikpaurība). Tā var veidoties arī sievietēm, jo arī viņas var nest gēnu, kas matu folikulos var saturēt receptorus, kuri ir jutīgi pret vīrišķajiem hormoniem.
  • Difūza matu izkrišana - cēlonis visbiežāk ir akūtas vai hroniskas slimības, hormonālais fons, dažādi deficīta stāvokļi un reakcija uz medikamentiem. Akūta matu izkrišana parasti sākas 2-3 mēnešus pēc kāda patoloģiska faktora iedarbības.
  • Perēkļveida alopēcija var izpausties gan kā atsevišķu bezmatu perēkļu parādīšanās, gan kā daudzu saplūstošu bezmatu zonu veidošanās līdz pat pilnīgam matu zudumam uz visa ķermeņa. Perēkļveida matu izkrišana ir autoimūna slimība.

Speciālists, veicot nepieciešamos izmeklējumus, apkopojot anamnēzi un precizējot klienta dzīves ritmu (vide, uzturs, kaitīgie ieradumi), spēs noteikt efektīvāko matu ārstēšanas metodi.

 “Anti-Aging Institute”, izmantojot “Veselības centrs 4” grupas plašās iespējas, nodrošina inovatīvas metodes matu ārstēšanā:

Mezenhimālo cilmes šūnu terapija - terapijā izmanto cilmes šūnas, kas iegūtas no cilvēka paša taukaudiem (aptuveni 80 - 100 ml). Mezenhimālo cilmes šūnu terapijai izmanto šo šūnu spēju ārstēt deģeneratīvas un atrofiskas audu izmaiņas.
Pēc miniliposakcijas no iegūtajiem taukaudiem cilmes šūnas tiek izdalītas, aktivizētas un ievadītas audos, kuros nepieciešama reģenerācija. Galvas ādā ievadītās cilmes šūnas ar to izdalīto augšanas faktoru un citokīnu palīdzību ''raida'' augšanas signālu, veicinot jaunu matu folikulu veidošanos. Rezultāts redzams aptuveni pēc 3 mēnešiem.

Priekšrocības:

  • tiek izmantoti tikai autologi - no paša cilvēka iegūti audi, tādēļ nepastāv ne imūnsistēmas atgrūšanas, ne alerģijas risks;
  • procedūru veic vienas dienas laikā.

Plazmas ievadīšana ādā: Platelet Rich Fibrin jeb PRF un Platelet rich plasma jeb PRP
PRF procedūrā izmanto pacienta asins dziedējošo spēju, lai uzlabotu vājas struktūras, vitalitāti zaudējušu matu stāvokli. Procedūras laikā pacientam tiek noņemts neliels daudzums asiņu, kuras tiek centrifugētas. Cikla beigās tiek iegūta īpaša asins struktūra - fibrīns. PRF sastāvā esošās šūnas - trombocīti, leikocīti, limfocīti, monocīti, neitrofīli un cilmes šūnas koncentrējas uz fibrīna matricas, kam ir želejveida konsistence.
Fibrīna matrica vienmērīgi izdala asins šūnu augšanas faktora koncentrātu, kas divu nedēļu laikā stimulē kalogēna sintēzi un apasiņošanu.
PRP metode izmanto trombocītu augšanas faktoru iedarbību. Ar centrifugācijas palīdzību no pacienta asinīm nodalot eritrocītus un leikocītus, tiek iegūta tā plazmas daļa, kas satur trombocītus. To aktivē, lai trombocīti izdalītu augšanas faktorus. Pateicoties PRP, uzlabojas gan ādas kvalitāte, gan matu apjoms un struktūra. Lai sasniegtu vēlamo efektu, procedūras iespējams atkārtot, bet ne agrāk kā pēc viena mēneša. 

PRF un PRP priekšrocības:

  • 100% dabiska tehnoloģija;
  • metode ir pilnīgi droša un nekaitīga, neizraisa alerģiskas blakusparādības;
  • ātra procedūra: 20-40 minūšu laikā bez atsāpināšanas.

Lāzerterapija ar lāzerķiveri - procedūras laikā ar infrasarkano biostimulējošo lāzeru tiek apstrādāta galvas āda, veicinot asinsriti, dažādu vielu uzsūkšanos un stimulējot dermālās papilas šūnas, kā rezultātā matiņš nostiprinās, aug ātrāk un resnāks. Matu izkrišana pāriet vidēji pēc sestās procedūras.

Priekšrocības:

  • praktiski nav kontrindikāciju;
  • drīkst pielietot visām vecuma grupām.

Mezoprocedūras – galvas matainajā daļā dermas slānī tiek ievadīts mezokokteilis, jeb aktīvās vielas (aminoskābes un/vai vitamīni kā piemēram B grupas vitamīns – biotīns vai arī to kokteilis), kas spēj stimulēt mata stiebra augšanu, tādejādi tiek pabarota matu saknītes, kas atrodas 2- 4 mm dziļumā. Tas ir pierādīts optimālais dziļums, kur ievadāmajam preparātam ir vislielākais efekts matu augšanas, kvalitātes uzlabojumam.  Procedūrai nav speciāli jāgatavojas, pirms tās nav ieteicams dzert aspirīnu vai kafiju.

Pieci trauksmes signāli, kad jādodas pie dermatologa vai trihologa:

  • ja mati izkrīt ļoti pastiprināti un īsā laikā (līdz divām nedēļām) ir pamanāms kopējā matu apjoma samazinājums;
  • ja matu izkrišana neapstājas un ilgst vairāk par trim mēnešiem;
  • ja mati izkrīt laukumos un galvas ādā ir redzami neregulāras formas kaili laukumi vai aplūzušu matu zonas;
  • ja ir izteikta galvas ādas nieze, kreveles, iekaisuma un diskomforta pazīmes;
  • ja mati neatgriezeniski samazinās apjomā daudzu gadu garumā un ģimenē ir cilvēki, kas cieš no plikpaurības.

Dodoties pie ārsta dermatologa, trihologa, svarīgi matus nemazgāt un neķemmēt 24 stundas, lai varētu labāk novērtēt matu izkrišanas intensitāti.