Kuņģa balons svara samazināšanai

Allurion intragastrālā balona sistēma jeb kuņģa balons saudzīgai svara samazināšanai. Allurion tehnoloģija ir nelielā kapsulā ievietots balons, ko ar ūdens palīdzību, ārsta uzraudzībā, pacientam ievada kuņģī. Nav nepieciešama ne endoskopija, ne ķirurģiska iejaukšanās, ne anestēzija. Balonam nonākot kuņģī, tas tiek uzpildīts ar fizioloģisko šķīdumu, pēc tam ar rentgena uzņēmumu tiek pārbaudīts tā novietojums.

Balons kuņģī atrodas 16 nedēļas, pēc tam pats dabīgi sadalās un izvadās caur gremošanas traktu. Balons aizpilda kuņģi, mazinot izsalkumu, nodrošinot ilgstošu sāta sajūtu, ilgāku pārtikas pārstrādi. Apvienojumā ar individuālu uztura programmu – tiek panākts svara samazinājums no 20-25% no kopējās ķermeņa masas! Procedūras ilgums – līdz 30 minūtēm. Pēc balona ievietošanas ieteicams atpūtas periods līdz divām dienām.

Kādos gadījumos kuņģa balonu iesaka?

Kuņģa balona sistēmas procedūra tiek rekomendēta pacientiem ar palielinātu ķermeņa masu un aptaukošanos, ja ķermeņa masas indekss (ĶMI) ir lielāks par 27 (ĶMI > 27).

Šī metode var būt ļoti noderīga pacientiem, kuri saviem spēkiem ir varējuši atbrīvoties, piemēram, no 130 līdz 100 kilogramiem, taču tad process apstājies, un ir nepieciešama palīdzība.

Tāpat kuņga balona procedūra būs piemērota tiem, kuriem ir grūti sekot striktai diētai, ir problēmas ievērot disciplīnu – ar kuņģa balonu svars mazināsies arī tad, ja cilvēks disciplīnu perfekti neievēros. Protams, rezultāts būs labāks, ja uztura ieteikumi un programma tiks ievērota.

Tas nav tikai kuņģa balons, tā ir programma sešu mēnešu garumā

Programmas ietvaros pacients cieši sadarbojas ar uztura speciālistu un vadošo ārstu. Konsultācijas laikā uztura speciālists izstrādā individuālu uztura plānu adaptācijas un svara samazināšanas procesam. Reizi piecās nedēļās notiek atkārtotas konsultācijas plāna korekcijai un interesējošo jautājumu pārrunāšanai ar pacientu klātienē.

Pacients savā īpašumā iegūst arī ''Allurion'' gudros svarus, viedpulksteni un aplikāciju, ar kuras palīdzību ikdienā sazinās ar speciālistiem, saņem atgādinājumus un, galvenais, monitorē svara izmaiņas.  Vairāk informācijas>>>