Ģenētiskie testi

Ģenētiskie testi ir daļa no personalizētās medicīnas, un tā ir Anti-Aging nozares pamatnostādne. Personalizētā medicīna ir orientēta uz indivīdu. Sadarbojoties ar Anti-Aging speciālistiem, tiek izvērtēti pacienta veselības riska faktori, noskaidrota anamnēze (pacienta un viņa ģimenes pārstāvju slimību vēsture) un tiek izpētīti ģenētiskie testi jeb DNS mutācijas, kas cilvēkos jau ir iekodētas un dzīves laikā nemainās.

ĢENĒTISKO TESTU NORISE

  • Konsultācijas laikā ārsts aizpilda pacienta anketu, tiek izvērtēta anamnēze, riska grupas. Nepieciešamības gadījumā tiek veikti atsevišķi mērījumi.
  • Testēšanas materiāls ir siekalas, ko pacients ievieto speciālā konteinerā.
  • Biomateriāls tiek aizsūtīts uz laboratoriju. Viena mēneša laikā tiek dota atbilde par iespējamām slimībām, riska faktoriem dzīves laikā.
  • Atkārtotā vizītē preventīvās medicīnas speciālists paskaidro analīžu rezultātus un iesaka profilaksi, nepieciešamības gadījumā izraksta papildizmeklējumus un atbilstīgu terapiju.
  • Īpaša sagatavošanās analīžu veikšanai nav nepieciešama, tikai 30 minūtes pirms testa nodošanas pacients nedrīkst ēst un smēķēt.
  • Ģenētiskās analīzes veic vienreiz dzīvē, jo cilvēka DNS dzīves laikā nemainās.


Mēs esam viena no pirmajām medicīnas iestādēm, kas Latvijā ieviesa ģenētisko analīžu iespēju. Ilgstošā pieredze un kompetentie eksperti ļāvuši izstrādāt plašu un lietderīgu testu piedāvājumu.
 

WEIGHTgen 675€

ģenētiskās predispozīcijas noteikšana aptaukošanās riskam.

Methyl Age 450€

cilvēka bioloģiskā vecuma (cik ātri noveco organisma šūnas) noteikšanai. Testu var veikt atkārtoti, jo šo rādītāju iespējams pozitīvi un negatīvi ietekmēt.

MyNutrigen Proteopath 

75 ar uztura un svara kontroli saistīto DNS gēnu 102 ģenētisko variantu analīzei un izvērtēšanai, lai, ņemot vērā saistību starp ģenētisko predispozīciju un katra cilvēka individuālo dzīvesveidu (piemēram, ēšanas ieradumi, fiziskās aktivitātes u.c.), izveidotu individuāli vispiemērotākos uztura un dzīvesveida ieteikumus. 

MyFitnessGenes

DNS 70 gēnu 82 variantu analīzei un izvērtēšanai sportistiem, sporta amatieriem un fiziski aktīviem cilvēkiem, lai, ņemot to vērā, varētu sniegt ieteikumus labāku sportisko rezultātu sasniegšanai.

MyVitDGenes

DNS 7 gēnu 16 ģenētisko variantu analīzei un izvērtēšanai saistībā ar D vitamīna deficīta vai D vitamīna receptoru darbības traucējumu risku. Tests parāda, kā ģenētiskā predispozīcija var ietekmēt organisma uzņēmību pret infekcijām, kaulu blīvumu, pēcoperāciju rētu sadzīšanu, auglību un daudzas citas organisma funkcijas.

FRUKTOZE (ALDO-B) 

Gēnu analīze (trīs ģenētiskie varianti) vērtīgas diagnsotiskās informācijas iegūšanai par fruktozes nepanesību.  Šī testa veikšanai nepieciešams tikai asins analīžu paraugs.

LAKTOZE (MCM6)

Gēnu analīze (viens ģenētiskais variants) vērtīgas diagnsotiskās informācijas iegūšanai par laktozes nepanesību. Šī testa veikšanai nepieciešams tikai asins analīžu paraugs.

GLUTĒNS (HLA-DQ2/HLA-DQ8) 

Gēnu analīze (pieci ģenētiskie varianti) vērtīgas diagnostiskās informācijas iegūšanai par glutēna nepanesību un celiakiju.  Šī testa veikšanai nepieciešams tikai asins analīžu paraugs.

HISTAMĪNS (ABP1)

Gēnu analīze (četri ģenētiskie varianti) vērtīgas diagnostiskās informācijas iegūšanai par histamīna intoleranci.

DINAMISKIE UN FUNKCIONĀLIE TESTI

 - Miega panelis.
 - Neirotransmiteru panelis.
 - Omega-3 taukskābju analīze eritrocītos.
 - Zarnu trakta veselības panelis.
 - Oksidatīvā stresa noteikšana.
 - Smago metālu kumulācijas noteikšana.
 - Estrogēnu metabolīti urīnā.